ULRICH SCHNAUSS — A Long Way To Fall — Rebound (3rd April, 2020)

GERMANY flag  ULRICH SCHNAUSS — A Long Way To Fall — Rebound (3rd April, 2020) ULRICH SCHNAUSS — A Long Way To Fall — Rebound (3rd April, 2020)★   „Jsou lehčí syntetizéry, které mohu nosit — trochu jiné než Chroma a Synthex — takže když chci použít jeden, tak to prostě vyjmu. Přímo přes palubu jsou věci, jako Ensoniq Fizmo, což je docela zajímavý syntetizér digitálních průběhů. Vedle toho je PPG Wave, další digitální klasika, pak je Oberheim OB~8, který je pravděpodobně jedním z mých nejpoužívanějších nástrojů. Memory Moog je pěkný polyfonní syntezátor z 80. let.“
★   A konečně, nějaké zbývající ambice? Ano, samozřejmě, jinak bych se prostě zastavil a zastřelil se, nebo cokoli! Myslím, že jsem velmi daleko od dosažení toho, čeho chci dosáhnout. Všechno, co uvolníte, je pouze snímek a o měsíc později už jste s některými prvky nespokojeni. I s posledním albem — kdybych na něm začal znovu dnes, bylo by to úplně jiné. Je to všechno proces, ale to je také dobré. Není nic nudnějšího než dokonalost!“ All in the golden afternoon meets Ulrich Schnauss
Born: 1977 
Origin: Kiel, Germany
Genres: Electronic, ambient, downtempo, IDM, shoegaze
Album release: January 21, 2013/3rd April, 2020
Record Label: SCRIPTED REALITIES
Duration:     64:37
Tracks:
01. Her and the Sea    5:05 
02. Broken Homes    7:37 
03. Like a Ghost in Your Own Life    6:09 
04. A Long Way to Fall    8:06 
05. I Take Comfort in Your Ignorance    5:57 
06. A Forgotten Birthday    7:20 
07. The Weight of Darkening Skies    5:26 
08. Borrowed Time    5:04 
09. Ten Years    6:09 
10. A Ritual in Time and Death    7:44
Notes: All tracks are: (2019 Version)
Credits:
♦  David Boyd   Management
♦  Katja Chernova   Cover Photo
♦  Ksenya Fish   Cover Art
♦  Bo Kondren   Mastering
♦  Katja Ruge   Inlay Photography
♦  Ulrich Schnauss   Composer, Engineer, Producer
Credits:
♠  All Songs written & produced by Ulrich Schnauss at home is not the place where you are born
♦  Re~mixed & partially re~recorded throughout Summer & Autumn 2018
♥  Synthesizer, E~Mu E4, Vocals & Yamaha CP80 by Ulrich Schnauss ♣
♦  Ulrich Schnauss se pro svůj sound nikdy nebál přijmout stránku new age. Dokonce i na albech jako je Goodbye, kde jezdí téměř na plný úvazek se spoustou kytar, vždy existovala jemnost syntetických textur a přinejmenším jemný dotyk melodií, které byly uklidňující. Na svém albu z r. 2013 „Dlouhá cesta k pádu“ Schnauss plně přijal estetiku new age pro vytváření hudby na pozadí, která se dokonale hodí při relaxaci nebo masáži nohou. Ačkoli na albu jsou nějaké kytary, jsou utlumeny až do bodu neviditelnosti a rytmy, které se tu a tam plazí, jsou zdvořilé a téměř se houpají. Když přidáte syntetizéry, které znějí čerstvě, aranže, která jsou tak čisté, že z nich můžete jíst, získáte zážitek z poslechu, který je tak chladivý, že můžete zapomenout, že posloucháte cokoli. Existuje několik okamžiků, kdy věci nabírají trochu páry a působí dojmem (pomalé vytváření titulní skladby „Her and the Sea“, téměř naléhavé tempo a mírně roztřepené syntetizátory v páté „I Take Comfort in Your Ignorance“, abychom jmenovali dvě), ale je zde převaha plavby v tichém hučení přísně pěstěného zvuku, na který snadno zapomenete. Přijde vhod pro příjemnou odpolední siestu v kabině nebo jako lék proti nespavosti pozdě v noci, album je pro někoho, kdo ne nepřiměřeně, přichází o očekávání něčeho zajímavějšího od Schnausse.
Boomkat Product Review:
♠♣♥♦   Ulrich Schnauss, the highly respected German electronic music composer has taken the opportunity to remaster his entire back catalogue having recently had all his recording rights returned to him.
♦♣♠♥   “The fourth of five albums, “A Long Way To Fall — Rebound” was originally released in 2013 and has been rerecorded and reworked as well as being remastered. It now sounds the way Ulrich had intended hence the new additional “Rebound” title. Ulrich’s long term AV collaborator Nat Urazmetova has reimagined and refreshed the artwork.”
Boomkat: https://boomkat.com/
Website: http://www.ulrich-schnauss.com/
Soundcloud: https://soundcloud.com/ulrich-schnauss/preview-2013-19_a-long-way-to
Interview Andy Jones: https://www.musictech.net/features/ulrich-interview/