William Fitzsimmons — Mission Bell (Sept. 21st, 2018)

William Fitzsimmons — Mission Bell (Sept. 21st, 2018)

       William Fitzsimmons — Mission Bell (Sept. 21st, 2018)William Fitzsimmons — Mission Bell (Sept. 21st, 2018)Location: Jacksonville, IL
Album release: Sept. 21st, 2018
Record Label: Groenland Records/Nettwerk Records
Duration:     40:01
Tracks:
01. Second Hand Smoke    3:47
02. Distant Lovers    3:24
03. 17 + Forever    3:50
04. Angela    4:40
05. In the Light    3:41
06. Lovely    5:54
07. Never Really Mine    3:52
08. Leave Her    3:27
09. Wait for Me    3:47
10. Afterlife    3:39
℗ 2018 William Fitzsimmons under exclusive license to Nettwerk Music Group Inc.
Personnel:
✹   William Fitzsimmons: lead vocals, roland pad, electric guitar, shaker, bells, floor tom, acoustic guitar
✹   Adam Landry: drums, electric guitar, tambourine, bass, baritone guitar, polysynth, producer
✹   Rosie Thomas: background vocals on Angela
✹   Abby Gundersen: Gorgeous Female Vocals on Second Hand Smoke, violin
✹   „Posledních pár let bylo ... naplněných (je obtížné popsat roky jediným slovem). Bylo to úžasné, bolestivé, dlouhé, neuvěřitelně krátké a více edukativní a obohacující, než kterékoli jiné období, jaké jsem zažil. Dokončil jsem turné na předchozí nahrávce, která byla velmi konfliktní. Čím déle si dávám skvělou příležitost psát, vytvářet věci a následně je sdílet s ostatními, tím vážněji, precizněji přijímám to úsilí a odpovědnost. Je to něco, na co se dívám s největší vděčností a respektem.“
✹   Není náhoda, že William si na podpůrném turné k albu pro Londýnská show vybral klub Nells Jazz & Blues. THURSDAY 11TH OCTOBER ~ SATURDAY 13TH OCTOBER, z nichž poslední 2 již jsou beznadějně SOLD OUT. Navíc, je to event společný: JOSHUA RADIN & WILLIAM FITZSIMMONS
✹   Album Mission Bell má tak silný a o všem vypovídající background, že stojí zato uvést zde úplné znění londýnského eventu:
✹   „Joshua Radin, born in Cleveland and now living in LA released his last studio LP, “The Fall” in 2017 and is currently working on his next LP due out late 2018 Love and the complications surrounding it have long proven to be Radin’s songwriting forte. Though he never intended to be a live performer, there was little choice when the first song he ever wrote, “Winter,” was featured on an episode of “Scrubs.”
✹   The resulting fervor around the song soon led to a record deal. Over the last decade, Radin’s toured the world countless times, sold ¾ of a million records and topped the iTunes charts. Joshua earned raves from Rolling Stone, performed on The Tonight Show, Jimmy Kimmel, Conan, Ellen, The Today Show and played at Ellen DeGeneres’ wedding at her personal request. He has had his songs featured in more than 150 different films, commercials, and TV shows. . „“The Fall” was my seventh studio album but it was the first album I had produced myself, so it felt like the most honest work I released in my twelve~year career,“ says Radin. 2018 Radin will be hitting the road. Kicking the year off with a US run in March of 2018 followed by China, Australia and New Zealand later in the spring. Joshua will end the year with a European, UK and US run. William Fitzsimmons William’s father was born to a woman who would go on to have 5 children, none of whom she raised. Some were taken into custody of the state of Pennsylvania. Others were placed for adoption.
✹   William’s father, as an infant, was returned to the hospital dangerously sick with whooping cough.
✹   He was left there for several months. No one from his family would ever return for him.
✹   Finally, many months later, he was adopted by a kind doctor who became his father.
✹   Never knowing his birth family, or why he was left, it was assumed that mystery would remain forever. And thus this story was written upon William’s father, and from him, written upon William. In 2015, after over 60 years of wondering and waiting, the family was finally found. William’s biological grandmother having deceived the remainder of the family by telling them the baby died at the hospital, William’s father was never sought out. Sadly his mother passed away several years before having a chance to ever see her lost son again.
✹   Or ever meet the sons which came from him. In the last two years William has lost both of his grandmothers. One died only last year, the other nearly thirty years ago. Yet both losses are fresh. One was a steadfast presence in William’s life from the moment he was born, the other a ghostly figure of a long forgotten story. Yet both have in a way always been there, one in her presence the other, her absence. Loss, painful though it is, offers a unique and potent opportunity for the kind of emotional clarity that only comes a few times during our lives. It forgets that which doesn’t matter and fans the flame for what does. It burns us with the names of those who gave their good years so that we might have our own. William never had the opportunity to meet or know his grandmother Thelma. In writing these pieces he hopes to do so in some small way. She was from Charleroi, Pennsylvania. These songs are about her.
✹   „Would you bend these bars that hold you, keep you from the peace and stillness come. And lay your head beside a better burden, until the heal has come.“ — William Fitzsimmons
✹   Notes: Navíc v měsíci konání London shows před ním a po něm vystupuje například FAIRPORT CONVENTION, JOANNE SHAW TAYLOR, MARC BROUSSARD, TAMIKREST, STEVE HARLEY & COCKNEY REBEL, atd.
About album:
✹   Mlžné, nevyhnutelné, mimo svou kontrolu; to je to, co naviguje přes zakalené a bláznivé vody našeho srdce. Je jiná situace, do které se tyto tři adjektiva mohou zapojit? Bytí uvízlo v kouři z druhé ruky. Je to metafora pro záchvaty srdce, která dosud v hudebním vesmíru nebyla použita, ale je to tak perfektně umístěné, že jako úvodní skladba
„Second Hand Smoke“
✹   nového alba to nejen obstojí, ale je doslova určující celý jeho další průběh. Mission Bell obsáhne všechny výstižné poznámky z přípravy, zvlášť pokud procházíte, nebo jste prožili něco podobného. Písně Fitzsimmonse jsou stejně snadno strávitelné, protože jsou brutálně intimní, ale je těžké říct, zda tyto nesčetné hluboké ponory do bolesti pomáhají, nebo brání jeho růstu jako skladatele. Je to vzrušující směs komiksového komorního popu a něžného mixu vyběrového finger~pickingu a elektroniky, líbezných akustických písniček, které dostali propůjčené dodatečné teplo od svého tvůrce. Výsledkem jsou tlumené Sufjan Stevens~que vokály. Je to také první Fitzsimmonsovo analogové nahrávání a přirozená komprese na 2” pás. William přidává do písní značný pocit bezprostřední přítomnosti do některých odstupňovaně složitějších skladeb, jako jsou třeba výše uvedená, pak „Angela“, „Distant Lovers“ a další.
„Angela“
✹   je o tom, že svůj život někomu dáváte, a že ho dáte i někomu jinému, ale přesto se nemůžete jednoho či druhého zbavit. Je to o tom, že je člověk zaslepen realitě kvůli vlastním emocím.
✹   Zvuky jsou syrové, skutečné a hmatatelné. Známý pocit komfortu, sálajícího z akustických kytar je přítomen, ale nyní se velkoryse připojuje syntetizátory, elektrické kytary, bubnové smyčky a housle [Adam Landry: (Deer Tick, T. Hardy Morris, k.d. Lang, Vanessa Carlton): drums, electric guitar, tambourine, bass, baritone guitar, polysynth, producer/Abby Gundersen: violin]. K poslouchatelnosti velmi přispívá ženský doprovodný zpěv, který v této písni vlastní Abby Gundersen. Abby spolupracovala s WF již na albu Charleroi: Pittsburgh, Vol. 2 (2016) a na mnoha performancích. William Fitzsimmons se nikdy nevyhýbal nepříjemným pravdám. Existuje analytický smysl pro tvorbu skladatele, lyrický vkus, který vypadá, že dokáže oddělit předsudky a odhalit to, co leží pod ním. K albu bylo vytvořeno i několik videí, konkrétně 6. „Koncept k písni a videoklipu
„Second Hand Smoke“ [neděs se, že ji zde uvádím opět]
✹   to je naprosto zhuštěná ‘misijní’ nahrávka. Je přijetím a konfrontací pohřbených, hlubokých, ošklivých, podsaditých elementů sebe sama, zejména ve vztazích, že trávíme většinu našich životů snažíc se skrýt před sebou samými a před ostatními.
✹   Je tam mlha podvodu, nímž obklopujeme sami sebe ve snaze udržet nepoškvrněnou představu o tom, kdo je skryt. Z jasného pohledu zvenčí. Kouř je vyroben naším vlastním designem, zčásti z toho, co jsme zažili a částečně tím, co je přirozené — to vše se mísí s rozčarovanou a mlžnou představou o druhých. To vytváří atmosféru zmatku a zranění, takže se nedokážeme spojit s ostatními autentickým způsobem. Někdy přes to najdeme cestu, často se nám to nelíbí, i když právě to opakovaně stojí v cestě překážkou k lidem, s nimiž jsme se chtěli ztotožnit.“ Mezní písní je
„Never Really Mine“ ...
✹   ... a ta je o manželské nevěře. Cílem je prozkoumat výběr mezi odchodem, nebo zůstat s někým po zradě. Je na albu vůbec nějaká píseň jiná, než mezní? Kupříkladu hned další —
„Leave Her“
✹   Kolik bychom měli být ochotni obětovat za to, co milujeme? Měli bychom se vzdát našich snů, kariéry, osobního štěstí? Co je to oddaný, trvalý vztah, který má vypadat jako takový? Je dokonce možnost růstu dvou lidí individuálně a ve vztahu, aniž by se vzdali jednoho nebo druhého? Je to milostná píseň, která je stejně tak o zoufalství, jako o dávání.
„In The Light“
✹   je o příteli, který unikl hrubému, urážlivému, hanlivému, tedy zneužívajícímu vztahu. Je to o tom, že někdo nejen přežil, ale našel opravdovou svobodu před svou minulostí, lidmi a věcmi, které způsobovaly bolest a udržovaly ho na distanc od radosti.
„Distant Lovers“
✹   Snažil jsem se po celý svůj život dospělého člověka zjistit, jestli jsou lidé považováni za monogamní tvory. Většinu času přistupuji na stranu, že ano. Chtěl jsem však prozkoumat myšlenku, jestli neexistují situace a lidé, kteří mají být jen na určitou dobu blízko sebe; a to stačí. To pravda, je bez ohledu na to, jak těžkou zkoušku podrobíte nějakým vztahům, které dál nemají trvat.
✹   „Cutting to tape was new and honestly rather terrifying to me. There’s no „we’ll fix that in post“ kind of shit going on. What you play is what you’re gonna hear on the record. But there’s a specialness you get in a performance when you don’t have a parachute. You either play it like it matters to you or you don’t and I think that comes through so clearly in the recordings,“ says Fitzsimmons.
✹   »I will love you till these ghosts of Penn Hills will bring me where you are.«
Website: http://williamfitzsimmons.com/
Twitter: https://twitter.com/wfitzsimmons
Facebook: https://www.facebook.com/williamfitzsimmons
Label: https://www.groenland.com/
YouTube: https://www.youtube.com/user/williamfitzsimmons
Author: Patricia Glassman
_____________________________________________________________

William Fitzsimmons — Mission Bell (Sept. 21st, 2018)