ZUZANA DUMKOVÁ — KOMPAS (February 21st, 2016)

ZUZANA DUMKOVÁ — KOMPAS (February 21st, 2016)

              ZUZANA DUMKOVÁ — Ø                                                        ¨\   V neděli 21. 2. 2016 od 21h pokřtíme v klubu JazzDock nové album.
Born: 1970
Location: Praha, CZE
Album release: February 21st, 2016
Record Label: Amplión Records                                                                                              Balance, (previous album)
Duration:
Tracks:
1.) Minulost (The Past)
2.) Songs of Kite (Píseň papírového draka)
3.) Mr. Pejsek
4.) Přišla dřív (She came sooner) ... věnováno památce Zuzaně Navarové (angl.)
5.) Kočky psům — psi kočkám (Cats to dogs — dogs to cats)
6.) Balance ... věnováno památce mého otce (angl.)
7.) Pouští (Through the desert)
8.) The night trip (Noční výlet)
¨\   Zpěvačka, skladatelka a kytaristka Zuzana Dumková  se po kratší odmlce opět vrací na scénu s novým albem Kompas, které v těchto dnech vychází u vydavatelství Amplion.
¨\   Ke spolupráci na albu si přizvala své lety ověřené spoluhráče Marcela Bártu a Miloše Dvořáčka, ale také několik nových tvaří. Jazzové trio bratrů Andrése, Nicholase a Martina Ibarrburu z Uruquaye, skladatele a hráče na klávesové nástroje Michala Nejtka a kontrabasistu Tomáše Lišku. \¨ (voc, g, sax, keyb, bsg, dr).
¨\   Tato sestava excelentních hráčů vytvořila Zuzaně  pro její zpěv, originální harmonické cítění a osobitou kytarovou techniku dokonale inspirativní prostředí.
Její hudba je celoživotně inspirována velkými jmény afroamerického a brazilského jazzu, britského popu a pestré scény world music. Wayne Shortera, Joni Mitchell, Miltona Nascimento, Weather Report, Esperanzy Spalding a dalšími.
Facebook: https://www.facebook.com/ZuDumkova
Website: http://www.zuzanadumkova.cz/
Label: http://www.amp.cz/interprets/zuzana-dumkova/
On the marble bannister, two things happened, they had to cut out the shape in the marble, then painstakingly create the mosaic to fit perfectly.
¨\¨\¨\¨\¨\¨\¨\¨\¨\¨\¨\¨\¨\¨\¨\¨\¨\¨\¨\¨\¨\¨\¨\¨\¨\¨\¨\¨\¨\¨\¨\¨\¨\¨\¨

ZUZANA DUMKOVÁ — KOMPAS (February 21st, 2016)