OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » EDITORIAL » P.J. Harvey: BERLIN
P.J. Harvey: BERLIN, Zitadelle Spandau

PJ Harvey BERLIN, Zitadelle Spandau                                  P.J. HARVEY
♦♦♦   Monday, 20.06.16, 19:00 / Zitadelle Spandau
♦♦♦   Am Juliusturm / U7 Station Zitadelle, 13599 BERLIN
Birth name: Polly Jean Harvey
Born: 9 October 1969, Bridport, Dorset, England
Genres: Alternative rock punk blues art rock experimental rock
Notable instruments: Gretsch Broadkaster, Gibson Firebird VII, Eastwood Airline ‘59 Custom EP, Oscar Schmidt electric autoharp (12 bar)ψ   PJ Harvey hraje v červnu výhradně v Berlíně.
ψ   Jsem dost starý, abych věděl, že jsme všichni zranitelní, každého postihuje čas a nepředvídaná událost. A přesto, když vidím Polly čistit si zuby, je to zvláštní. Jeden z mých oblíbených momentů bylo sledovat ji, jak si sedá a dává si balzám na rty. Dívej se! Ona je jako my! Ona potřebuje balzám na rty. Jak může něco tak božského a mocného vypadat tak bez námahy? Možná nejsi velkým fanouškem P.J. Harvey, ale já jsem její mamutí fanoušek.
ψ   PJ Harvey je bezesporu jednou z nejlepších zpěvaček, kytaristek a skladatelek naší generace. Její třetí album “Do You Bring My Love” z roku 1995, bylo také jedním z nejúspěšnějších, protože jí přineslo druhou nominaci na Mercury Prize a dvě nominace na hudební ceny Grammy, “Best Alternative Music Performance and Best Female Rock Vocal” — ocenění od Rolling Stone a Spin Magazine a bezpočet ocenění za Album roku. ψ   K těmto a mnoha dalším úspěchům se připojilo ocenění také od královny Alžběty II, což je pro ní velkou ctí. A připla jí na její ctěný hrudník řád v prosinci roku 2013. Řád britského impéria za její služby pro hudbu. O dva roky dříve, Polly Jean Harvey realizovala své nejnovější album “Let England Shake”, zároveň Mercury Music Prize, září 2011 (nejdůležitější britské ocenění,) jí bylo uděleno za nejlepší album posledních dvanácti měsíců. Jako jediná již podruhé. Předtím za album “Stories from the City, Stories from the Sea” se jí podařilo tohoto masterpiece dosáhnout o deset let dříve (2001). Ale vše, co bylo v minulosti, již pro umělce jejího levelu už není tak důležité. ψ   Nyní je po pěti letech konečně připravena bodovat s novým šťavnatým pamlskem: dosud nepojmenovaná práce, která se má objevit na jaře, je hudební interpretací uměleckého putování po Kosovu, Afghánistánu a posléze až do Washingtonu D.C., i když fotografie naznačují, že Harvey má přijít s něčím speciálním. V průběhu zhruba jednoho měsíce ve studiu s ní pracovali hudebníci a navíc neuvěřitelnému počtu 3.000 lidí byla dána možnost, aby tam zažili společenství s ní, a tak jim byla poskytnuta možnost hlubšího pohledu na to, jak se tvoří deska. Přesto zatím není nic moc slyšet, kromě okrajových poznámek a možná čtyři řádky byly zveřejněny. Pro fajnšmekry: h–moll akord na elektrickou kytaru zahraný rukou Polly znovu slibuje bohatý zvuk, kterým je PJ Harvey známá. Mimochodem, Angličanka dala také na známost, že chystá koncertní turné po velkých festivalech, plánovaných letos v létě a v této souvislosti bude hrát na exkluzivní open–air show v Spandau Citadele. Spandau Citadela je známá pro své koncerty pod širým nebem v průběhu Hudebního festivalu. Jedna z nejzachovalejších renesančních vojenských struktur Evropy. Postavena v letech 1559–94 (italský architekt Francesco Chiaramella de Gandino, 1557 a Rocco Guerrini Conte di Linari, 1958)  Lístky jsou k mání od € 68,00.
ψ   Die britische Sängerin PJ Harvey spielt ein exklusives Konzert in Berlin und stellt ihr neues Album vor!
Paula Bomer: PJ Harvey: RECORDING IN PROGRESS.
♠   http://thefanzine.com/pj-harvey-recording-in-progress/
♠   Website: http://pjharvey.net/
@^*$@^*$@^*$@^*$@^*$@^*$@^*$@^*$@^*$@^*$@^*$@^*$@^*

PJ Harvey BERLIN, Zitadelle Spandau

NEWS

16.12.2017

Inspiral Carpets

15.12.2017

Steve Reich

15.12.2017

JASSS

15.12.2017

Maya Youssef

15.12.2017

BABs

15.12.2017

Otto A Totland

13.12.2017

Only Wolf

12.12.2017

Květy

archiv

ALBUM COVERS IX.

Peter Hammill — From The Trees (Dec. 1, 2017)
Tais Awards & Harvest Prize
Za Zelenou liškou 140 00 Praha 4, CZE
+420608841540