BARBORA BLOOM 15/7 (October 31, 2016)

Barbora Bloom — 15/7 (October 31, 2016)

              Barbora Bloom — 15/7 (October 31, 2016)  Barbora Bloom — 15/7 (October 31, 2016)Location: Bratislava, Slovakia
Album release: Oct. 31, 2016
Record Label: Spinaker/Slnko Records
Duration:     42:34
Tracks:
01. Nebesá    4:16
02. Čierna labuť    4:07
03. Nesmrteľná ryba    3:36
04. Pocity    3:40
05. Tichá ulica    3:58
06. Vône    3:30
07. Každý sme iný    4:02
08. Izba bez zrkadla    3:26
09. Rozprávaj mi rozprávku    4:22
10. Nedeľná    4:10
11. V inom priestore     3:27►   Album je kompletně dílem hitmakera: BARBORA BLOOM text, hudba, zpěv, klavír. Od úvodní “Nebesá”, přes energií nabitou píseň “Čierna labuť” až k závěrečné “V inom priestore” je to poměrně hluboký pohled do našeho společně sdíleného prostoru. Barbora Bloom nejdříve začala v gospelové kapele. Zkušenosti prohloubila ve funk~rockové kapele Balance, později v rockové formaci Soundrise. Následoval debut kapely Bloom „Let the good days come“ (2013) a teď je venku její první sólová deska, ktorá je na rozdíl od debutu celá v jejím rodném jazyce. Nechám sílu tohoto jazyka projevit v pokračování tohoto textu:
►   “Hudbe sa začala venovať ako 6 ročná, kedy si tajne v detskej izbe púšťala kazeťák a spievala, tancovala a pred zrkadlom si vymýšľala tanečné choreografie. Rodičia tajomstvo odhalili, zakúpili detský synťák a prihlásili Barboru na hodiny spevu. Teda hodinu spevu, lebo po prvej, pri dychových cvičeniach odpadla a tam to pre zatiaľ aj skončilo. Od mala sa venovala folklórnemu spevu a 5 rokov tancovala v súbore Drienka. Prvú kapelu mala až v svojich 25 rokoch, kedy spievala v gospelovej kapele. O pár rokoch neskôr založili s kamarátkami dievčenskú funk~rockovú kapelu Balance (teda z troch štvrtín dievčenskú), ktorá sa neskôr pretavila do rockovej formácie Soundrise. Tu sa zoznámila s gitaristom Lukášom Kyškom, s ktorým spolu neskôr založili kapelu Bloom. Svoj debutový album „Let the good days come“ vydali v roku 2013 a po troch rokoch Barbora vydáva svoj prvý sólový album 15/7, ktorý je na rozdiel od albumu, ktorý nahrala s kapelou Bloom celý v slovenčine.”
►   Barbora sama o albume podáva svedectvo: “Na albume sme pracovali viac ako rok a pol a bola to pre mňa nová skúsenosť a zároveň veľký luxus pracovať tak dlho v štúdiu s producentom, s ktorého pomocou sa skladby hýbali každá iným a tým správnym smerom. Na nahrávaní albumu sa podieľali viacerí hostia, ako Katka Kozelková na violončelo, Lukáš Kyška, na akustickú gitaru, ktorý je zároveň autorom troch skladieb, Ján Smutný — lesný roh, Juraj Blaha — tuba, Mikuláš Havrila — trombón, Tibor Ďuriak — trúbka. Bicie na album nahrali až traja hudobníci: Roman Lauko, ktorý pôsobí v kapelách Bad Karma Boy a Hviezda, Tomáš Hríbik a Erik Losos Horák, ktorý na album nahral aj väčšinu nástrojov a naozaj veľa zaujímavých zvukov, ktoré sa ukrývajú v nahrávkach. Sú to ľahko počúvateľné pesničky, hrajúce jemnou elektronikou.
►   Pesničky sú mojou osobnou výpoveďou, akousi psychologickou očistou, tak ako piesne skoro každého človeka, ktorý robí hudbu. Čiže vlastne ničím až tak výnimočné, ale predsa jedinečné. Album “15/7” symbolizuje nové začiatky, je napísaný a nahratý zo srdca, tak ako som to v tejto chvíli cítila.” — Barbora Bloom Drahovská                         © Barbora Bloom Drahovská. Photo credit: Branislav Šimončík
O titule
►   Barbora Bloom najskôr spievala v gospelovej kapele. O pár rokov neskôr založili s kamarátkami dievčenskú funk~rockovú kapelu Balance, ktorá sa neskôr pretavila do rockovej formácie Soundrise. Tu sa zoznámila s gitaristom Lukášom Kyškom, s ktorým spolu neskôr založili kapelu Bloom. Svoj debutový album „Let the good days come“ vydali v roku 2013 a po troch rokoch Barbora vydáva svoj prvý sólový album, ktorý je na rozdiel od debutu celý v slovenčine. Na nahrávaní albumu sa podieľali viacerí hostia na dychové nástroje, violončelo, bicie. Lukáš Kyška, ktorý je zároveň autorom troch skladieb nahral akustickú gitaru a Erik Losos Horák (Noisecut, Zlokot), ktorý na album nahral aj väčšinu nástrojov a naozaj veľa zaujímavých zvukov sa zároveň sa stal jeho producentom. Vznikol album ľahko počúvateľných pesničiek pretkaných jemnou elektronikou.
►   ►   https://www.martinus.sk/
Bandzone: http://bandzone.cz/barborabloom
Lososound: https://www.facebook.com/lososound
Label: https://www.slnkorecords.sk/
►►►►►►►►►►►►►►►►►►►►►►►►►►►►►►►►►►►►►►►

BARBORA BLOOM 15/7 (October 31, 2016)