OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » TAIS AWARDS & HARVEST PRIZE: description
Tais Awards & Harvest Prize

Official logo for 12th Tais Awards & Harvest Prize 2019                  Tais Awards/Harvest Prize                                               
✹      „Nečekejte nic. Očekávejte vše. Don’t expect anything. Expect everything.“
✹      A true international network, decades of experience, a team rife with passion — and, of course, our complete independence. Our True Intent Is All For Your Delight.“ 
✹      „I’ve had to navigate new relationships, new scenes, new vibes all to find myself at the other end a little bit surer of who I am.“ 
✹      „Where is all the knowledge we lost with information ?“ — T.S. Eliot.
✹      We are covering alternative, underground, non~commercial and non~mainstream artists in variety of shapes and genres. Exclusive interviews, reviews and articles. A place where musicians can express themselves. We serve an international readership. Eliminujeme myšlenkové předsudky, tvarujeme, školíme sami sebe a vyzýváme k osobnímu výzkumu. Hudebním vzorem je Kurt Vile. Vile v posledních letech odpověděl na svou vlastní otázku a našel způsob, jak destilovat tisíce hodin strávených klasickou americkou kytarovou hudbou do jedné velmi jedinečné a vznešené vize. Ať už přenáší energii Johna Faheyho, Toma Pettyho nebo dokonce Boba Segera z alba „Smoke Ring“ vysvítá, že konečný výsledek je jeho jedinečnost.
✹      Tais Awards znamenají: slovo a názor v oblasti hudebních cen, odrážejících a pozitivně ovlivňujících moderní myšlení více než půl století.  — Ben Tais Amundssen, zakladatel.
✹      Tady není místo pro národnostní rozdíly. Existují totiž světy přístupné pouze prostřednictvím sluchového ústrojí. 12. ročník bude ukončen předáváním cen v roce 2019.
✹      Máme jen to, co můžeme dát jeden druhému.
✹      „If you want to do this and be serious, you have to find your own rhythm independently of money or praise. If you can find that, then you can do it for a long time, but you can’t need more encouragement than you’re going to get. Needing recognition is natural, but you need to get by on very, very little if you want to not go crazy and be able to have a sustainable workflow.“
✹      [Dole na obrázku jsou aktuálně oceněné zpěvačky ve své kategorii ‘Female Singer’ 2018 — Markéta Foukalová (Lanugo) a Marie Puttnerová (Jablkoň, Půljablkoň a různé spolupráce).Markéta Foukalová WINNER Tais Awards 2018: Female Singer                       © Markéta Foukalová (v průběhu písně „Holka“)Marie Puttnerová WINNER 11th TAIS AWARDS 2018: Female Singer                 © Marie Puttnerová jako host bandu „Zvíře jménem Podzim“.
✹      1.1.)  Projekt hudebních ocenění je veden „snahou najít nejvíce inspirativní a obohacující hudební zkušenosti posledního období.“
✹      Od 14.7. 2018 vychází elektronický měsíčník PinJi. Reflektuje dění  v hudební oblasti a je našim celosvětovým mediálním prostředkem.
Full~Screen Reader URL: ✹      https://www.flipsnack.com/pindzi/pin-d-i-2018/full-view.html  
✹      Tais Awards se reálně nachází v epizodě 12. Původní myšlenka však sahá až k písni od Françoise Hardy — „Tous les garçons et les filles“ (1962) a posléze do roku 1965, prvního alba od Berta Jansche. Inklinace k tmavším a méně pop~orientovaným věcem vytvořila pomyslný polštář pro další alternativní touhy v hudební oblasti. Důležitým milníkem byl Majáles 1968. Dále — 1976: vězeňská kapela v pevnosti Ilava. Byl to první „terénní“ a mimořádný dotek vnitřního osvobození.
✹      Zájem médií o Tais Awards zcela odpovídá struktuře lidské společnosti, z dlouhodobého hlediska krůček po krůčku stoupá. Cítím svobodu v rozhodování, inspiruji se novými nápady, jsem veden jinou optikou. 
✹      Ceny předávám na Tais Awards Academy Party.
✹      O Tais Awards vědí lidé aktuálně ve 205 zemích světa, což zahrnuje 198 jazyků a 13.042 měst (stav k 17.04. 2018).
✹      O výsledcích sice v současné době hudební kritici nerozhodují, jejich práci však respektuji a vážím si jejich nasazení.
✹      Není to soutěž, nerozhoduje počet. Zde rozhoduje hudba sama v synergii s neutralitou, výzkumem, prostředím, průkopnictvím a něčím neočekávaným. Skutečný umělec je člověk, který tvoří obrazy své doby tak, jak se mu jevily. Ano, může se octnout v mezní situaci, vymykající se jeho zkušenostem, může padnout i sedmkrát, pokaždé však vstane a opět tvoří. 
2.1.)    Postupuji již zcela osvědčenou cestou: dlouhodobým mapováním středoevropské a světové hudby cestou internetu a přímo v terénu. Můj typický způsob práce: výzkum na síti, newslettery od labelů, distributorů a jednotlivých hudebníků v kombinaci s osobní účastí na koncertech. Ovlivnění pro Tais Awards: Jiří Černý v jeho celoživotní a stále se rozvíjející práci na své cestě. Alan Lomax na jeho Rounder’s Alan Lomax Collection Series. John Peel v Anglii po celý jeho život. Petr Dorůžka v Českém Rozhlase. Částečně i Robert Christgau. TA jde také vlastní cestou, s jasným názorem a bez šablon.
2.2.)    Hudební průmysl v té současné podobě nemá vizi a proto nemá autoritu. Avšak tvrzení, že formát cd je mrtvý, nemá oporu v pravdě. Domnívám se však, že rozhodující je pokora, hudební výzkum, účast na koncertech (bezprostřední kontakt s lidmi) => autentické propojování, snaha o porozumění ve shodě s principy života, osobního časového plánu a šťastné rodiny. Ne každý má to štěstí, mít funkční rodinu, bez ní by to v mém případě nešlo.
3.)    Velký důraz je kladen na písňovou formu jako takovou. Hudební žánr/styl/provedení/struktura písně/textová složka/jazyk/timing a podobné faktory jsou omezeny snad pouze s přihlédnutím na potřebu elementární  rozumnosti, jinak již samotná povaha TA připouští maximálně myslitelnou míru svobody v hudební tvorbě. Konečně, TA nemá ambice něco vytvářet: je pouze ukazováčkem.
4.)    Tais Awards — poskytuje mimořádné ocenění Harvest Prize v proměnlivém počtu a exkluzivně také v 16~ ti kategoriích:
✹      4.01.) Zpěvačka
✹      4.02.) Band
✹      4.03.) Mimořádný koncert
✹      4.04.) Song I. (český/slovenský jazyk)
✹      4.05.) Song II. (jiné jazyky/instrumental)
✹      4.06.) Album I. — (český/slovenský jazyk)
✹      4.07.) Album II. — (jiné jazyky/instrumental)
✹      4.08.) Recording / Mix / Mastering / Video
✹      4.09.) Dlouhodobý přínos / Long~time contribution
✹      4.10.) Label / Odvaha / Velkorysost
✹      4.11.) Overseas countries
✹      4.12.) TEN / Alba desetiletí (volný počet)
✹      4.13.) Radio DJ~ing / Podcast / Journalism
✹      4.14.) Singer~Songwriter
✹      4.15.) Acoustic Band
✹      4.16.) Cena za něžnost/ Price for tenderness
5.)    Předávání cen proběhlo v letech 2009, 2010, 2013, 2015, 2016, 2017 a 2018 na jednom místě: 
■   17. 1. 2009 v Carpe Diem,
■   30. 04. 2010 U Kaštanu,
■   5. + 11. 04. 2013 v Kavárně POTRVÁ,
■   13. ledna a 20. dubna 2015 v Jamm Clubu,
■   1.3. 2016 v Kavárně POTRVÁ.
■   22.2. 2017 v Jazz Docku.
■   27.2. 2018 v Jazz Docku.
s live performancemi oceněných.
✹      [V letech 2011, 2012 a 2014 pouze  individuálně na koncertech oceněných umělců.
6.)    Na webu TA jsou průběžně uváděny novinky.
7.)    TA od samotného počátku své existence poskytuje všem oceněným také finanční odměnu — s výjimkou krizových let.
8.)    Termín nejbližšího předávání cen: 7. březen 2019. Místo: Jazz Dock Praha. Zveřejnění kompletních nominací probíhá každoročně 26. prosince ve 13:00 hod.
9.)    Shrnutí: Tais Awards je tedy cílevědomé a dlouhodobé úsilí na poli hudby. Ano, je to tak trochu i hledání, scouting. Miluji kontakt s hudebníky a s jejich tvorbou. Vítám zážitky na koncertech. „Dělník je hoden své mzdy“ i z mé strany. Přesvědčil jsem se však, že k hudebním pokladům není možné dojít úplnou náhodou — je potřebné si to „odpracovat“..., a přesto mám pocit, že je to ještě i jinak a do tohoto zázraku nahlédnout opravdu toužím. 
✹      Domnívám se, že nenechat padnout ani jedinou pozoruhodnou píseň bez povšimnutí stále je v mých silách a možnostech.Official logo for 12th Tais Awards & Harvest Prize 2019Description:
1.a) Tais Awards (founded in 2007y.) is an organisation established to encourage, reward and promote Czech & Slovak music of excellence. Also overseas countries. It is a project of annual awards for quality musicians from Central Europe & Overseas Countries. The award has been already announced ten times, in 2008 — 2018. Now run 12th annually. Thus, we face the Jubilee!
1.b) At Tais Awards Academy we create and spearhead public relations, social media, and digital marketing campaigns for a diverse range of clients.
✹      Shore Fire’s philosophy is that every project deserves a specialized, thoughtful, and thorough approach that reaches broad audiences and drives your message home.
✹      We take our clients’ campaigns to the next level and beyond, wherever they happen to start: musicians, extraordinary special concerts/venues and an annual awards ceremony in 16 categories.
✹      So whether your goal is critical acclaim, building a fanbase, or reaching new customers, we help you find your audience and make a lasting impression.
2.)    Tais Awards  is going its own way. It is not a competition. In traditional competition the fans give their votes to their favourite musicians and the winner is therefore the one with the highest score of votes.
2.1.)    The principle of TA is quite unique and non~traditional: it is a long~term monitoring and scouting of Czech & Slovakia music via live concerts, records and internet music servers as well. In the future the TA will be enriched by direct concert recording, inspired by the long tradition established by Alan Lomax, John Peel or Petr Dorůžka. TA feels this approach to the contemprary music sceen in Czech Republic is still missing.
2.2.)    TA is intended as a conscious opposite of the popular medialized mass competitions.
3.)    The emphasis of the competition is on quality of the song. The music genre / structure of the song / lyrics / performance / timing and similar factors are suppressed to the maximum, but for the elementary need of a sound judgement. In other words, TA permits maximum of the musical freedom of expression. After all, TA is not the creator, it is only the forefinger showing where the music delicatessen are ready to be served.
4.)    Tais Awards includes 16 partial awards:
✹      4.1.) Female singer
✹      4.2.) Band
✹      4.3.) Extraordinary concert
✹      4.4.) Song I. /Recording I. (czech /slovak language)
✹      4.5.) Song II. / Recording II. — (no czech / slovak language)
✹      4.6.) Album I. (included czech / slovak language)
✹      4.7.) Album II. (no czech / slovak language)
✹      4.8.) Recording / Mix / Mastering / Video
✹      4.9.) Long~term contribution, benefit for Czech music.
✹      4.10.) Label/Courage/Generosity
✹      4.11.) Overseas Countries
✹      4.12.) TEN / Highlight albums during last decade
✹      4.13.) Radio DJ~ing / Podcast / Journalism
✹      4.14.) Singer~Songwriter
✹      4.15.) Acoustic Band
✹      4.16.) Price for tenderness
5.)    The announcement ceremony shall be organized at a middle~sized space, favoured by good music lovers and with a reputation of an alternative scene.
6.)    On the TA  website the news will be published continuously. Each person of preparatory team will have a public profile, with photo/logo and links to his/her activities.
7.)    Since the beginning, TA awards include a financial bonus to all of the awarded. The bonus is handed over discreetly, and the amount is known only the person/ band receiving it. These data are never published by TA, not even retroactively.
8.)    Date of the 12th TA prize~giving: March 7th, 2019.
9.)    Summary: Tais Awards is a systematic, long~term effort / research / scouting, it is an inteligent challenge / continuous contact for supporting the musc lovers, willing to share their gifts, qualities and abilities with a hard~working attitude. We do suppose that we can are able not to let any good quality song fall in the dust without being noticed. Notes: “I think one of the biggest mysteries of America right now is this: How are we able to process unending bad news on Page One and then go about our lives the way the style section portrays us?” says Ward. “There must be a place in our brains that allows us to take a bird’s~eye view of humanity, and I think music is good at helping people — myself included — go to that place.” — M. WardOfficial logo for 12th Tais Awards & Harvest Prize 2019_____________________________________________________________

Tais Awards & Harvest Prize

NEWS

11.12.2018

The Reaction

11.12.2018

Timber

11.12.2018

Rány Těla

11.12.2018

Choroš

11.12.2018

Cunning Folk

9.12.2018

Cold War Kids

7.12.2018

DAMSEL

archiv

ALBUM COVERS X.

Lovespirals — Life Goes On (Nov. 2, 2018)
Tais Awards & Harvest Prize
Za Zelenou liškou 140 00 Praha 4, CZE
+420608841540