ABIGAIL MUSIC 2022
CZECH FLAGSLOVAKIA FLAG                                                                                        ABIGAIL MUSIC
                                              
✹      Propo
jování faktů. Zkontrolované zdroje. Připojení podrobností. Sféra Abigail Music aplikuje novinářskou přísnost na každé téma, které pokrýváme. V naší misi vždy bylo, je a bude poskytovat to, co je pro civilizované země kritické — nezávislou žurnalistiku s neochvějným závazkem k pravdě.      
✹      Pravda za to stojí. Nezávislé mezinárodní hudební ceny. Pokrýváme scénu České republiky, Slovenska a zámořských zemí. Úsilí Abigail Music se zabývá konverzací mezi historií a současností, mezi kořeny a plody, mezi městem a zemí — naším společným dědictvím.
✹      “A dream you dream alone is only a dream. A dream you dream together is reality.” — John Lennon  ... We think you’re going to find much to enjoy and learn from, here. Engage with these albums and they will change you. That’s why you’re here, isn’t it? My name is Armand B. Schaubroeck and I am behind the scenes Abigail Music. This project began as an idea~what if one committed oneself to a craft and even within that craft, limited oneself to one true expression. The evolution would require continually going deeper, to examine and question every aspect of the process. The hope being that through this dedication and focus that one would be able to create something unique and personal. There is no end, I am continually searching, and trying to do better. „It is not a competition. You stand out by finding your own voice.“ 
✹      „Musel jsem se orientovat na nové vztahy, nové scény, nové vibrace, abych se na druhém konci octl o něco víc ujištěn o tom, kdo jsem.“ 
✹      Pracujeme efektivně.  
✹      Pokrýváme alternativní, undergroundové, neobchodní a netradiční umělce různých seskupení, tvarů a žánrů. Vítáme rozhovory. Recenze a články však nepíšeme. Pouze poskytujeme prostor pro vyjádření. Sloužíme mezinárodním čtenářům ve vlastním, hudebně~happeningovém magazínu BAT IN. Eliminujeme myšlenkové předsudky, tvarujeme (školíme) sami sebe a vyzýváme k osobnímu výzkumu. Konečným výsledkem je jedinečnost. Nenásledujeme světové trendy. Snažíme se je nastolovat. 
✹      „Abigail Music znamená: slovo a názor v oblasti hudebních ocenění, odrážejících a pozitivně ovlivňujících moderní myšlení více než půl století od roku 1965.“  — Armand B.Schaubroeck, zakladatel a pokračovatel úsilí.
✹      Tady není místo pro národnostní rozdíly. Existují totiž světy přístupné pouze prostřednictvím sluchového ústrojí. 
✹      Máme jen to, co můžeme dát jeden druhému.
✹      „Chcete~li to udělat a být seriózní, musíte najít svůj vlastní rytmus nezávisle na penězích nebo chvále. Pokud to zjistíte, můžete to dělat dlouhou dobu, ale nebudete potřebovat více povzbuzení, než je zdravé. Potřebné uznání je přirozené, ale musíte ho dostat velmi málo, pokud se nechcete zbláznit a být schopni mít udržitelný pracovní postup. Další věcí, zcela odlišnou od ostatních ocenění je to, že  svět Abigail Music nepodléhá korupci. Nemá ani nestrpí své zástupce v účelově vymyšlených organizacích, zajišťujících medializaci a tok financí. V Česku je zcela běžný střet zájmů, kde si zakladatelé projektů zajišťují přímou účast v komisích, rozhodujících a zajišťujících přítok financí ze státního rozpočtu na kulturu. My tímto způsobem nepracujeme. V přehledu ocenění najdete různé druhy umělců. Pořizujeme záznamy, písně a vrcholy hudebního nebe u nás i v zahraničí. Umělci jsou spíše hvězdami v tomto vesmíru než vlastním: v referenčním rámci, který vytvářejí.“ 
✹      [Dole na obrázku je aktuálně oceněná zpěvačka v hlavní kategorii — ‘Female Singer’ 2022 — Iva Marešová [RAZAM].Iva Marešová © Ája Dvořáčková✹      1.1.)  Projekt hudebních ocenění je veden „snahou najít nejvíce inspirativní a obohacující hudební zkušenosti posledního období.“
✹      Od 14.7. 2018 vychází elektronický monthly magazín VRTULE. Reflektuje dění  v hudební oblasti a je našim celosvětovým mediálním prostředkem.
Full~Screen Reader URL: ✹  https://www.flipsnack.com/pindzi/bat-in-february-2022-volume-5-issue-2-42/full-view.html 
✹      Abigail Music se reálně nachází v epizodě 16. Původní myšlenka však sahá až k písni od Françoise Hardy — „Tous les garçons et les filles“ (1962) a posléze do roku 1965, prvního alba od Berta Jansche. Inklinace k tmavším a méně pop~orientovaným věcem vytvořila pomyslný polštář pro další alternativní touhy v hudební oblasti. Důležitým milníkem byl Majáles 1968. Dále — 1976: vězeňská kapela v pevnosti Ilava. Byl to první „terénní“ a mimořádný dotek vnitřního osvobození.
✹      Zájem médií o Abigail Music zcela odpovídá struktuře lidské společnosti, z dlouhodobého hlediska krůček po krůčku stoupá. Cítíme svobodu v rozhodování, inspirujeme se novými nápady, jsme vedeni vlastní optikou. 
✹      Ceny předáváme na Abigail Music Academy Party.
✹      Abigail Music registrují fans aktuálně ve
212 zemích světa, což zahrnuje 242 jazyků a 15.411 měst (stav k 20.02. 2022).
✹      O výsledcích sice v současné době hudební kritici nerozhodují, jejich práci však respektujeme a vážíme si jejich nasazení.
✹      Není to soutěž, nerozhoduje počet. Zde rozhoduje hudba sama v synergii s neutralitou, výzkumem, prostředím, průkopnictvím a něčím neočekávaným. Skutečný umělec je člověk, který tvoří obrazy své doby tak, jak se mu jevily. 
2.1.)    Postupujeme již zcela osvědčenou cestou: dlouhodobým mapováním středoevropské a světové hudby cestou internetu a přímo v terénu. Náš typický způsob práce: výzkum na síti, newslettery od labelů, distributorů a jednotlivých hudebníků v kombinaci s osobní účastí na koncertech. Ovlivnění pro Abigail Music: Jiří Černý v jeho celoživotní a stále se rozvíjející práci na své cestě. Alan Lomax na jeho Rounder’s Alan Lomax Collection Series. John Peel v Anglii po celý jeho život. Částečně i Robert Christgau. AB jde vlastní cestou, s jasným názorem a bez šablon.
2.2.)    Hudební průmysl v té nejsoučasnější podobě vykazuje určité známky návratu ke kořenům. Postupně se vrací k původní vizi. Svou autoritu ze 60’~let však velmi těžko získá zpět. Ovšem tvrzení, že formát CD, LP a kazety je mrtvý, nemá oporu v pravdě. Domníváme se, že rozhodující je pokora, hudební výzkum, účast na koncertech (bezprostřední kontakt s lidmi) => autentické propojování, snaha o porozumění ve shodě s principy života, osobního časového plánu a šťastné rodiny. 
3.)    Velký důraz je kladen na písňovou formu jako takovou. Hudební žánr/styl/provedení/struktura písně/textová složka/jazyk/timing a podobné faktory jsou omezeny snad pouze s přihlédnutím na potřebu elementární  rozumnosti, jinak již samotná povaha AB připouští maximálně myslitelnou míru svobody v hudební tvorbě. Konečně, AB nemá ambice něco vytvářet: je pouze ukazováčkem.
4.)    Abigail Music — poskytuje mimořádné ocenění Harvest Prize v proměnlivém počtu a exkluzivně také v 16~ ti kategoriích:
✹      4.01.) Zpěvačka
✹      4.02.) Band
✹      4.03.) Mimořádný koncert
✹      4.04.) Song I. (český/slovenský jazyk)
✹      4.05.) Song II. (jiné jazyky/instrumental)
✹      4.06.) Album I. — (český/slovenský jazyk)
✹      4.07.) Album II. — (jiné jazyky/instrumental)
✹      4.08.) Recording / Mix / Mastering / Video
✹      4.09.) Cena za celoživotní přínos
✹      4.10.) Label
✹      4.11.) Overseas countries
✹      4.12.) TEN / Alba desetiletí (volný počet)
✹      4.13.) Radio DJ~ing / Podcast / Journalism
✹      4.14.) Singer~Songwriter
✹      4.15.) Acoustic Band
✹      4.16.) Cena za něžnost/ Price for tenderness
5.)    Předávání cen proběhlo v letech 2009, 2010, 2013, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 a 2020 na jednom místě: 
■   17. 1. 2009 v Carpe Diem. Moderátor Zdeněk Suchý.
■   30. 4. 2010 U Kaštanu. Provázela Markéta Zdeňková
■   05. dubna a 11. dubna 2013 v Kavárně POTRVÁ. První večer moderoval Aleš Opekar, druhý večer Zdeněk Suchý
■   13. ledna a 20. dubna 2015 v Jamm Clubu. První večer moderoval Aleš Opekar. Druhý — mezinárodní večer moderoval Tomáš Berka
■   1. 3. 2016 v Kavárně POTRVÁ. Moderátor Tomáš Berka.
■   22. 2. 2017 v Jazz Docku. Moderoval Tomáš Berka.
■   27. 2. 2018 v Jazz Docku. Moderátor opět Tomáš Berka.
■   07. 3. 2019 opět v Jazz Docku. Po těžko nahraditelné ztrátě Tomáše Berky moderoval Martin Kalenda
■   31. 1. 2020 v: Coma’r foodbar, Kodaňská 4, Vršovice, Praha 2. Bez zvukaře, s vlastním digitálním mixem Roland, bez moderátora.
✹      [V letech 2011, 2012, 2014 a 2021 jsme předávalï ceny pouze  individuálně na koncertech oceněných umělců. 
6.)    Na webu AB jsou průběžně uváděny novinky.
7.)    AB od samotného počátku  existence poskytuje všem oceněným také finanční odměnu — s výjimkou krizových let.
8.)    Termín nejbližšího závěrečného koncertu: letos se nekonají. Zveřejnění kompletních výsledků proběhlo 21. února 2022 v mezinárodním magazínu „VRTULE“ Volume 5: issue #1 (#41), issue #2 (#42) a issue #3 (43).
9.)    Shrnutí: Abigail Music je tedy cílevědomé a dlouhodobé úsilí na poli hudby. Milujeme kontakt s hudebníky a s jejich tvorbou. Vítáme zážitky na koncertech. Přesvědčili jsme se, že k hudebním pokladům není možné dojít náhodou — je potřebné si to „odpracovat“..., přesto máme pocit, že je to ještě i jinak a do tohoto zázraku nahlédnout opravdu toužíme.
Description:
1.a) Abigail Music (founded in 2007.) is an organisation established to encourage, reward and promote Czech & Slovak music of excellence. Also overseas countries. It is a project of annual awards for quality musicians from Central Europe & Overseas Countries. The award has been already announced 13x, in 2008 — 2022. Now run 16th annually.  
1.b) “The awards aims to capture a diversity of music while also serving as a platform for a diverse roster in terms of race, gender, ethnicity and spiritual orientation. Abigail Music should reflect the times that it exists in as a societal function. Music plays a huge piece in our vision. But it’s important for us to see awards being perceived as something broader than only music area. We’re a awards for creative voices who have a vision of how they want to be presented to the world.”    At  Abigail Music Academy we create and spearhead public relations, social media, and digital marketing campaigns for a diverse range of clients.
✹      Shore Fire’s philosophy is that every project deserves a specialized, thoughtful, and thorough approach that reaches broad audiences and drives your message home.
✹      We take our clients’ campaigns to the next level and beyond, wherever they happen to start: musicians, extraordinary special concerts/venues and an annual awards ceremony in 16 categories.
✹      So whether your goal is critical acclaim, building a fanbase, or reaching new customers, we help you find your audience and make a lasting impression.
2.)    Abigail Music  is going its own way. It is not a competition. In traditional competition the fans give their votes to their favourite musicians and the winner is therefore the one with the highest score of votes.
2.1.)    The principle of AB is quite unique and non~traditional: it is a long~term monitoring and scouting of Czech & Slovakia music via live concerts, records and internet music servers as well. In the future the  will be enriched by direct concert recording, inspired by the long tradition established by Alan Lomax, John Peel. AB feels this approach to the contemprary music sceen in Czech Republic is still missing.
2.2.)    AB is intended as a conscious opposite of the popular medialized mass competitions.
3.)    The emphasis of the competition is on quality of the song. The music genre / structure of the song / lyrics / performance / timing and similar factors are suppressed to the maximum, but for the elementary need of a sound judgement. In other words, AB permits maximum of the musical freedom of expression. After all, AB is not the creator, it is only the forefinger showing where the music delicatessen are ready to be served.
4.)    Abigail Music includes 16 partial awards:
✹      4.01.) Female singer
✹      4.02.) Band
✹      4.03.) Extraordinary concert
✹      4.04.) Song I. /Recording I. (czech /slovak language)
✹      4.05.) Song II. / Recording II. 
✹      4.06.) Album I. (included czech / slovak language)
✹      4.07.) Album II. 
✹      4.08.) Recording / Mix / Mastering / Video
✹      4.09.) Lifetime Achievement Award
✹      4.10.) Label/
✹      4.11.) Overseas Countries
✹      4.12.) TEN / Highlight albums during last decade
✹      4.13.) Radio DJ~ing / Podcast / Journalism
✹      4.14.) Singer~Songwriter
✹      4.15.) Acoustic Band
✹      4.16.) Price for tenderness
5.)    The announcement ceremony shall be organized at a middle~sized space, favoured by good music lovers and with a reputation of an alternative scene.
6.)    On the AB  website the news will be published continuously. Each person of preparatory team will have a public profile, with photo/logo and links to his/her activities.
7.)    Since the beginning, AB include a financial bonus to all of the awarded. The bonus is handed over discreetly, and the amount is known only the person/ band receiving it. These data are never published by AB, not even retroactively.
8.)    Date of the 15th AB final show: not defined.
9.)    Summary: Abigail Music is a systematic, long~term effort / research / scouting, it is an inteligent challenge / continuous contact for supporting the musc lovers, willing to share their gifts, qualities and abilities with a hard~working attitude. We do suppose that we can are able not to let any good quality song fall in the dust without being noticed. Notes: “I think one of the biggest mysteries of America right now is this: How are we able to process unending bad news on Page One and then go about our lives the way the style section portrays us?” says Ward. “There must be a place in our brains that allows us to take a bird’s~eye view of humanity, and I think music is good at helping people — myself included — go to that place.” — M. Ward 
ABIGAIL MUSIC LOGO