Dinosaur Jr — „Sweep It Into Space“ (April 23rd, 2021)

USA FLAG                                                                                Dinosaur Jr — „Sweep It Into Space“ (April 23rd, 2021)
⊥♦⊥   Stejně jako mnoho jiných hudebníků, i J Mascis, vůdce oddané alt~rockové skupiny Dinosaur Jr., bojoval rok bez turné. „Nikdy jsem nebyl doma tak dlouho, jako předtím na střední škole,“ řekl Mascis v telefonickém rozhovoru ze svého domova v západním Massachusetts. „Nemám tušení, kdy a jestli vůbec můžeš něco udělat, než jen tak sedět,“ dodal. „Moje duševní zdraví rozhodně utrpělo.“
⊥♦⊥   Tady je „Sweep It Into Space“, páté nové studiové album sestříhané Dinosaurem Jr. .. během 13. roku jejich znovuzrození. Původně plánováno na vydání v polovině roku 2020, dočasná trajektorie tohoto záznamu byla zmařena příchodem moru. Trvalo by však víc než pouhý mor, aby potlačil nádhernou zuřivost tohoto tria, když jsou plně vytočeni. A Sweep It Into Space je mistrovské dílo pro všechna časová pásma. Existuje ale jen velmi málo okamžiků, kdy byste nevěděli, že slyšíte Dinosaur Jr v kapce klidně i se zavázanýma očima. Mají podpisový zvuk tak jistý, jak to kdysi dávno udělali Stooges, Sonic Youth nebo Discharge. Pokračují v rozšiřování svého osobního vesmíru pomocí „Sweep It Into Space“, aniž by ztratili své centrální jádro. Takže pokud se někdy ocitnete ve vesmíru (kdo ví?), doufám, že tyto melodie jsou ve vašem seznamu skladeb.
⊥♦⊥   J. Mascis říká: „Kurt nahrál menší věci, například 12~strunných vyhrávek na začátku tracku I Ran Away. Dokončil jsem to jen s napodobováním několika kudrlinek, které udělal on. Poslouchal jsem hodně Thin Lizzy, takže jsem se snažil vydolovat nějaký ten zvuk soubojového dvojitého leaderství. Ale natáčení bylo docela dobře dokončeno v době, kdy to fanouška opravdu zasáhlo. Takže jsem nakonec udělal více věcí sám. Jako např. mini digitální mellotron v písni Take It Back. Původně jsem si myslel, že nechám Kena Mauriho (který v minulosti pracoval s klaviaturou pro Dina) hrát na klavír. Ale když v březnu 2020 začal lockdown, znamenalo to, že jsem sám. Ale i tak to bylo skvělé.“J. Mascis, of the alt_rock band Dinosaur Jr., is ready to get back to work. ©Krista Schlueter for The New York Times
Location: Amherst, MA
Album release: April 23rd, 2021
Record Label: Jagjaguwar
Duration:
Tracks:
01. I Ain’t
02. I Met The Stones
03. To Be Waiting
04. I Ran Away   3:30
05. Garden   3:02
06. Hide Another Round
07. And Me
08. I Expect It Always
09. Take It Back
10. N Say
11. Walking To You
12. You Wonder
Review
By CLAIRE SHAFFER
•  Dinosaur Jr. have announced a new album Sweep It Into Space, out April 23rd via Jagjaguwar, and dropped its lead single “I Ran Away.”
•  Originally scheduled for mid~2020, Sweep It Into Space is the band’s first LP since 2016’s Give a Glimpse of What Yer Not, and was recorded at Amherst’s Biquiteen in late autumn of 2019 following a U.S. tour. Kurt Vile co~produced the album, and performs the lead 12~string guitar on “I Ran Away.”
•  When recording with Vile was disrupted by the pandemic, lead singer J. Mascis states he “ended up just mimicking a few things [Vile had] done. I was listening to a lot of Thin Lizzy, so I was trying to get some of that dueling twin lead sound. But the recording session was pretty well finished by the time things really hit the fan. When the lockdown happened in March, that meant I was on my own. But it was cool.”
•  In the midst of the pandemic, Mascis participated in Third Man Records’ at~home live performance series, appearing alongside Olivia Jean, Kelley Stoltz, Redd Kross, Dale Crover, Luke Schneider, and more. Meanwhile, his bandmate, Dinosaur Jr. bassist Lou Barlow, commemorated the 15th anniversary of his solo album Emoh with a reissue, released in July via Merge Records.
•  https://www.rollingstone.com/
By Ben Sisario, March 31, 2021:
•  https://www.nytimes.com/2021/03/31/arts/music/covid-19-concerts-tours.html
BC: https://dinosaurjr.bandcamp.com/album/sweep-it-into-space
Label: https://jagjaguwar.com/
FB: https://www.facebook.com/DinosaurJr/
TW: https://twitter.com/dinosaurjr
WEB: https://www.dinosaurjr.com/