John Vanderslice — „Time Time is Lonely“ (June 12th, 2001)USA FLAG                                                                          John Vanderslice — „Time Time is Lonely“ (June 12th, 2001)
⊆⊕⊇  Dnes, 12. června si také připomínáme 20. výročí jednoho z našich oblíbených vydání z roku 2001 — „Time Time is Lonely“ album od John Vanderslice na labelu Barsuk. Jeho druhé album, napsané a zaznamenané „analogovým mistrem“ (přezdívkou pro Johna Vanderslice od Pitchfork) v jeho kouzelném sanfranciském studiu Tiny Telephone, je meditací o izolaci, paměti a ztrátě. 
⊆⊕⊇  Kdyby to stálo jednoduše jako sbírka písní, Time Travel Is Lonely by bylo nezapomenutelné, ale nikdy to nebylo jen tak. Místo toho vytvořil Vanderslice úžasně jednotné umělecké dílo, tematicky koherentní, aniž by cokoli redukoval nebo naopak zněl panovačně, arogantně, zpupně. Jeho zachycená realita se spoléhá stejně na své vlastní předložené otázky a vlastní odpovědi, uskutečnění, poznání, a to jak ve spekulacích, tak ve zjevení. Přístupný i složitý, pohybuje se v čase a sdílí svou chladnou osamělost ve svém rozmáchlém umění.
⊆⊕⊇  Upevnilo to jeho status miláčka hudebních kritiků a zahájil řadu, či lépe řečeno řetězec uznávaných alb na tomto labelu, Dead Oceans a na jeho vlastní. Nemohli jsme být více hrdí na to, že ho máme v našem katalogu.
⊆⊕⊇  “Vanderslice’s quirky songcraft has never sounded better than on Time Travel Is Lonely, a delight of bouncy horn~ingested pop laced with distorted drums, beats and Moog~y gurgles that would make even Keith Emerson sit up and take notice. A refreshing Pacific breeze in what has been a relatively slow year in pop.” — Exclaim
Tracks:
01. You Were My Fiji
02. Keep The Dream Alive
03. Little Lost Boy
04. Interlude 1
05. Everything Changed
06. My Old Flame
07. Interlude 3
08. Time Travel Is Lonely
09. If I Live Or If I Die
10. Emma Pearl
11. Interlude 2
12. Do You Remember?
13. Gainesville, FlaJohn Vanderslice
Review
by Spencer Owen, Score: 8.0
⊆⊕⊇  https://pitchfork.com/reviews/albums/8400-time-travel-is-lonely/
By Justin Cober~Lake, January 22, 2018: 
⊆⊕⊇  https://spectrumculture.com/2018/01/22/revisit-john-vanderslice-time-travel-lonely/
Label: https://www.barsuk.com/shop/bark017
WEB: https://johnvanderslice.com/