Django Django — „Glowing in the Dark“ [Deluxe Edition] (Sept. 10, 2021)UK FLAG                                                        Django Django — „Glowing in the Dark“ [Deluxe Edition] (Sept. 10, 2021)
■★  Čtvrté album Django Django je slizké jako vždy. Je další mistrovskou třídou v nenápadném, ale vysoce efektivním způsobu, stírající hranice žánrů. Struktury nezávislých písniček jsou opět jemně vylepšeny chytrými, klamavými rytmy, hybnou hybností krautrocku a šploucháním syntezátorů. A přestože písně na Glowing in the Dark mohou být méně bezprostřední než ty na „Marble Skies“ z roku 2018 (zejména napínavá titulní skladba této desky), groovy tu stále jsou — stačí jim pár dalších poslechů, aby se zapustily. To vše ukazuje, že jejich bujný zvuk zůstává stejně poutavý jako kdykoli předtím. Londýnská kapela však investuje svou hudbu do zářivých textur a psychedelických barev, což je důkazem pulzujícího smyslu pro animaci. Bláznivě příjemný efekt je zapouzdřen názvem jedné z jejich nových písní: „Headrush“. 
■★  Charlotte Gainsbourg hostuje v písni „Waking Up“, je to svěží pocit psychedelie 60. let. V takových chvílích vábení minulosti hrozí, že vytáhne album směrem dozadu, ale band se od toho dokáže osvobodit. „Potřebuji prostor k dýchání,“ zpívá Neff v titulní skladbě přes oscilační techno tón a těsnou mřížku tanečních rytmů, což je obratné vyladění jejich obvyklého zvuku. „Rychlost světla nás nechává za sebou,“ dodává. Django Django následuje své vlastní zákony pohybu.
★■  Proces skládání: jak vysvětlil zpěvák / kytarista Vincent Neff v nedávném rozhovoru s podcastem American Songwriter’s Bringin ‘It Backwards: „Myslím, že vyprávění příběhů a motivy skladeb se trochu zkrátily. V minulosti jsme někdy psali písně, které by byly docela potenciálně volné v tom, o čem mluvili — nebo sami bychom možná ani úplně nevěděli, o čem mluvíme. Ale myslím, že teď, když píšeme píseň, přinutili jsme se k zásadě, že to musí být o něčem konkrétním, jinak by to nemělo existovat. Někdy bychom se museli navzájem chytit za nos a říci: „O čem je ta skladba?“ A lidé by začali váhat, nebo reagovat jako: „No, je to tak nějak…“ // Stačí říct jedinou větou o co jde, protože pokud já nerozumím tomu, o co jde, jak to sakra udělá někdo jiný?“
★■  „Spirály“: Toto je píseň, kterou jsme navrhli pro živé hraní, a už nějakou dobu je v sadě. Název a texty jsou odkazem na DNA. Je to opravdu o tom, že spojení, která máme jako lidé, jsou silnější než divize. Všichni jsme propojeni a všichni spolu souvisí bez ohledu na to, kdo jsme a odkud jsme.
Technická poznámka:
■  Synth player Tommy Grace sdílí pohled na tvorbu alba v tomto exkluzivním studiovém deníku. (viz tag)... Jeden pro synth nerdy, tentokrát SH101 (úplně první věc, kterou uslyšíte na albu), Jen SX1000 (Daveův první synth a stále obyčejný Django workhorse — to je to, co slyšíte, jak se v úvodních sekundách dostává skrz wringer Default) a také Novation Bass Station, která je ve studiu docela nová. A na závěr názor Maka Hogana: „Panžánrový přístup britských psych~rockerů těží z trochu extra kurátorství a zábavy. Jakkoli jsou univerzální, jejich stylistické okliky se nakonec zdají být přehnané.“

Location: London, UK
Album release: 12th Feb., 2021
Record Label: Because Music
Duration:     44:00+20:57 => 64:57
Tracks:
01. Spirals   5:00
02. Right the Wrongs   2:09
03. Got Me Worried   3:36
04. Waking Up (feat. Charlotte Gainsbourg)   3:19
05. Free from Gravity   2:54
06. Headrush   3:59
07. The Ark   2:46
08. Night of the Buffalo   3:56
09. The World Will Turn   1:53
10. Kick the Devil Out   3:20
11. Glowing in the Dark   2:59
12. Hold Fast   4:48
13. Asking for More   3:21
Disc 2
1. Shutters   3:19
2. Everything Flows   3:53
3. Days Are Numbered   2:52
4. Show Me the Way   4:31
5. Under Fire   6:22

Words by Guia Cortassa ⌊FEBRUARY 12 2021⌋ Score: 9/10
★■ Writing a band’s bio is a very subtle chiseling job: to master it, it’s necessary to balance the most compelling storytelling with fascinating, truer~than~true pieces of information to render an idea of natural talent mixed with the group’s hard work.
★■ It’s thus peculiar to learn from Django Django’s official introduction to their latest effort that “several tracks for Glowing in the Dark were written specifically to fit precise junctures in their set (which is, as Vinny says, already crafted ‘to draw a line of links from acoustic stuff through the electronic, rhythmic thing, through to something more raucous and rockabilly’).” What good can an album of self~described fillers really be?
★■ Yet, the British four~piece have managed to pen another excellent LP — their most distinctive and mature so far, anticipated by singles remixed by, amongst others, MGMT and Hot Chip, and featuring the vocals of Charlotte Gainsbourg (on ‘Waking Up’, one of the best songs here). Multifaceted and polyhedral, the sound of the thirteen tracks is cohesive and coherent, blending together some of the most interesting genres of the last six decades — psych~pop, space rock, garage, krautrock, Madchester, the ’00s indie revival, even folk — with ease and lightness, like Psilocybin~induced visions. Just like the luminescence emitted by a substance that has absorbed the energy around it, Glowing in the Dark beams softly, sparing us from the obscurity of present times.
★■ https://www.loudandquiet.com/reviews/django-django-glowing-in-the-dark/
By Marc Hogan ⌊FEBRUARY 15 2021⌋ Score: 7.1 
★■ https://pitchfork.com/reviews/albums/django-django-glowing-in-the-dark/
Phil Mongredien ⌊Sun 14 Feb 2021 13.00 GMT⌋ Score: ★★★★ 
★■ https://www.theguardian.com/music/2021/feb/14/django-django-glowing-in-the-dark-review
Ludovic Hunter~Tilney ⌊FEBRUARY 12 2021⌋ Score: ★★★★
★■ https://www.ft.com/content/5c2628fb-e861-45dd-92b6-78f83dfd2417
Track by track, BY BEN KAYE, FEBRUARY 12, 2021, 3:39PM: 
★■ https://consequenceofsound.net/2021/02/django-django-track-by-track-glowing-in-the-dark-stream/
Staff Writer: https://themusic.com.au/news/django-django-glowing-dark-studio-diary/COsQGh0cHx4/12-02-21/
WEB: http://www.djangodjango.co.uk/
FB: https://www.facebook.com/thedjangos
TW: https://twitter.com/thedjangos 
INSTA: https://djangodjango.lnk.to/Instagram
TAIS AWARDS: https://www.taisawards.com/inpage/django-django-glowing-in-the-dark/