OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

0,00 CZK

Happening

Music. Warm people. Good songs. Delight in female voice. YOU !!!

Scores of vintage street lamps shine along L.A.’s Miracle Mile. LOS ANGELES FLAG             LOS ANGELES, CALIFORNIA
Urban Light
Scores of vintage street lamps shine along L.A.’s Miracle Mile. 
⊕⇑⊗  Stejně jako řecký chrám pod širým nebem, přední vchod do muzea umění v okrese Los Angeles se vyhřívá v záři 202 historických pouličních lamp, které osvětlují západní okraj města Miracle Mile. [Viz poznámku ★★]
⊕⇑⊗  Urban Light je instalací umělce Chrise Burdena, který sbíral sloupky lamp po mnoho let, většina z nich pocházela z rozsáhlé řady městských prostředí v jižní Kalifornii. Malované uniformní ocelové šedé svítilny se liší velikostí, ale spojují se a vytvářejí sluneční paprsek unikající z provozu na Wilshire Boulevard těsně za jeho plamenem. Burden, který zemřel v roce 2015, se poprvé objevil v 70. letech 20. století s často násilnými uměleckými performancemi, které spoléhaly na sílu a slabost jeho vlastního těla (jeho dvě nejznámější díla zahrnovala výstřel do paží a plazil se přes ulice s rozbitým sklem). Na konci desetiletí se však obrátil na akademickou půdu a sochařství jako profesor UCLA a tradičněji, kusově orientovaný umělec.
⊕⇑⊗  Od 80. let začal Burden sbírat starožitné pouliční lampy a ve svém domě Topanga Canyon vytvořil menší verzi Urban Light. To upoutalo pozornost ředitele muzea Michaela Govana a celá část, plus další čtyři tucty dalších lamp, byla v roce 2008 přesunuta na LACMA. Díky přeměně zdrojů na sluneční energii se lampy od té doby rozzářily a to jako zpětný dopad do počátků městského života LA a pohled na jeho budoucnost jako mekky umění a zelených technologií.
⊕⇑⊗  https://www.atlasobscura.com/ 
Adress:
LACMA
5905 Wilshire Boulevard
Los Angeles, California
United States
⊕⇑⊗  Hranicemi Miracle Mile zhruba jsou: 3. ulice na severu, Highland Avenue na východě, San Vicente Boulevard na jihu a Fairfax Avenue na západě. Mezi hlavní komunikace patří Wilshire a olympijské bulváry La Brea a Fairfax Avenues + 6. ulice.
Poznámka★★: 
⊕⇑⊗  Miracle Mile je americký apokalyptický thriller z roku 1988, napsaný a režírovaný Steveem De Jarnattem, v němž hrají Anthony Edwards a Mare Winningham. Film se odehrává většinou v reálném čase. Vše je pojmenované po Miracle Mile v sousedství Los Angeles, kde se koná většina akcí.
Scores of vintage street lamps shine along L.A.’s Miracle Mile. Seal of Los Angeles